понеділок, 25 лютого 2019 р.

148 років з дня народження Лесі Українки

25 лютого - День народження геніальної Лесі Українки. 

Цікаві роздуми про Лесю Аліни Акуленко. чудово, по-сучасному!
Про Лесю....
Якби Леся Українка жила в ХХІ столітті, у неї був би Instagram і сотні сотень підписників. Ну, скажіть, хто ще з тогочасних письменників має стільки фото? І різних! 
Вона була тогочасною мажоркою. У хорошому сенсі цього слова. Батьківських коштів вистачало не лише на освіту, але й видати першу поетичну збірку. Та ще й замовити редагування не кому-небудь, а вічному грантоїду Івану Франку 
Фактично, це те саме, що купити доньці власне шоу на провідному телеканалі. Або щось не менш піарне. Але вона була того варта.
Вона не була революцінеркою. Це вже пізніше придумали: треба ж було її кудись вписати з цими її мавками, касандрами, камінними господарями, блакитними трояндами й досвітніми вогнями. Вона була брендом. Крутим брендом. Тогочасним брендом на українське. Бо зі своїми європейськими поглядами й батьківськими статками могла б назватися, ким завгодно. А назвалася Українкою.
Якби Леся жила сьогодні, то активно вела би ФБ, писала у твітер, мала профіль на LinkedIn, фрилансила перекладами, а на YouTube збирала перегляди на відео кобзарів і лірників. Адже це вона вперше скористалася фонографом, щоб лишити нам у спадок 56 фонографічних валиків із записами українських дум і пісень, датованих 1904-1910 роками. Просто в ті часи не було SoundCloud.
По заміжжі вона бідувала: не годилося батькам утримувати заміжню пані. Але це - окрема історія. Як і та, що перед смертю їй так хотілося ожини, так хотілося ожини...
Якби Леся Українка жила у ХХІ столітті, її акаунт сьогодні був би завалений котиками, сердечками та квітами. І десь в коментарях писав би до неї віршами Лукаш, і зізнавався у коханні Перелесник.
Бо вона така класна. Просто суперова.
З Днем народження, Лесю! (Аліна Акуленко)

неділя, 3 лютого 2019 р.

програма ЗНО

Діюча програма зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) затверджена наказом Міністерства освіти і науки № 77 від 3 лютого 2016 року

Твори з літератури на ЗНО можна СЛУХАТИ НА СМАРТФОНІ!

Замість читати: Класику на ЗНО можна прослухати на смартфоні

Твір ЗНО

Понад 50 % учасників ЗНО із року в рік припускаються помилок при написанні творів і набирають за це завдання від 0 до 4-х балів. Саме за чітке слідування структурі твору-роздуму можна отримати половину балів, призначених за оцінювання твору. Звичайно, ви маєте розуміти, що головне – не тільки послідовне висловлювання структурних частин твору-роздуму, але й їхня логічність та обґрунтованість. Іншими словами, весь ваш твір має бути висловленням однієї думки. Ви маєте таким чином оформити свої роздуми, щоб читач перейнявся текстом і повірив вам. Ось це називається логічністю! Якщо ви висунули тезу на початку твору, ви вже не можете відмовитися від неї всередині висловлювання, наводячи контраргументи. Після такого ваша робота є нелогічною та незрозумілою. За такий твір ви багато балів не отримаєте, незважаючи на ідеальну граматику в ньому.
  Ось ще ДЕКІЛЬКА ПОРАД

І про КРИТЕРІЇ ОЦІНЮВАННЯ ТВОРУ

Гарна ТАБЛИЦЯ З ПРИКЛАДАМИ