https://www.facebook.com/share/p/17x3g3n7wt/
субота, 7 грудня 2024 р.
понеділок, 2 грудня 2024 р.
Навіщо вивчати українську мову?
Українська мова — це частина нашої національної ідентичності, культурний код, який зберігає історію та традиції. Однак її значення виходить далеко за межі культурної складової.
1. Відкриття нових можливостей. Володіння українською мовою відкриває двері до якісної освіти, професійного розвитку та кар’єри в Україні. Знання мови стає конкурентною перевагою в багатьох сферах, від журналістики до IT.
2. Зміцнення культурної спадщини. Через мову ми пізнаємо літературу, музику, фольклор і звичаї свого народу. Це допомагає зберігати зв’язок із минулим і формувати майбутнє.
3. Розвиток критичного мислення. Вивчення мови розвиває аналітичні здібності, збагачує словниковий запас і покращує навички комунікації.
Українська мова — це ключ до самовираження, національної єдності та нових горизонтів. Навчаючись рідної мови, ми вкладаємо в своє майбутнє і майбутнє країни.
Більше про це ТУТ:
вівторок, 26 листопада 2024 р.
Мінімальні бали з предметів НМТ-2025: скільки завдань потрібно буде виконати, аби подолати поріг
Для участі у вступній кампанії до закладів вищої освіти майбутнім абітурієнтам і абітурієнткам необхідно набрати порогову кількість тестових балів з кожного предмета Національного мультипредметного тесту. Їхній обсяг щороку визначає Міністерство освіти і науки України.
Про це нагадали на порталі Osvita.ua.
Раніше ми розповідали, що наразі триває громадське обговорення проєкту Порядку прийому на навчання для здобуття вищої освіти у 2025 році. Ознайомитися з документом можна за посиланням.
Очікується, що у 2025 році для успішного складання НМТ учасникам і учасницям достатньо буде надати 15% правильних відповідей з кожного предмета (у 2023 році – 10%).
Тобто, аби отримати 100 рейтингових балів за блок, майбутні вступники мають набрати як мінімум:
- 5 балів – з математики, іноземної мови, фізики;
- 6 балів – з хімії;
- 7 балів – з української мови, української літератури, географії та біології;
- 8 балів – з історії України.
Утім, якщо учасник (-ця) не подолає поріг хоча б з одного предмета НМТ, він (вона) не матиме права брати участь у вступній кампанії.
Таблиці переведення тестових балів у 200-бальну шкалу доступні тут.
вівторок, 19 листопада 2024 р.
Маловідомий Франко
Письменник і вчений володів надзвичайними екстрасенсорними здібностями, був першим українським професійним політиком, а також тримав удома справжній зоопарк.
Словник Радіодиктанту 2024: які слова та фрази викликали труднощі й обговорення
Українці взяли участь у написанні щорічного Радіодиктанту національної єдності 2024 року. Цьогоріч він називався "Магія голосу", його авторка Оксана Забужко присвятила Українському Радіо, що святкує своє сторіччя у листопаді 2024 року.
Текст радіодиктанту буде опубліковано 28 жовтня об 11:00 на сайтах Українського Радіо та Суспільне Культура. А наразі Суспільне Культура розтлумачує слова та фрази, з якими в учасників могли виникнути труднощі.
вівторок, 5 листопада 2024 р.
В Україні знімуть фільм за «Тигроловами» Івана Багряного
Режисерка Анна Бурячкова зніме стрічку за мотивами одного з найвідоміших українських романів ХХ століття — «Тигролови» Івана Багряного.
Презентація проєкту майбутнього фільму відбудеться в листопаді в межах кінофестивалю в німецькому Коттбусі
Радіодиктант 2024
Українці взяли участь у написанні щорічного Радіодиктанту національної єдності 2024 року. Цьогоріч він називався "Магія голосу", його авторка Оксана Забужко присвятила Українському Радіо, що святкує своє сторіччя у листопаді 2024 року. Текст радіодиктанту буде опубліковано 28 жовтня об 11:00 на сайтах Українського Радіо та Суспільне Культура. А наразі Суспільне Культура розтлумачує слова та фрази, з якими в учасників могли виникнути труднощі
четвер, 17 жовтня 2024 р.
субота, 5 жовтня 2024 р.
неділя, 15 вересня 2024 р.
вівторок, 20 серпня 2024 р.
понеділок, 19 серпня 2024 р.
неділя, 2 червня 2024 р.
SchoolToGo запрошує школярів долучитися до літньої онлайн-школи
SchoolToGo запрошує учнів 1–10 класів долучитися до літньої школи 2024 року в онлайн-форматі.
Заняття в онлайн-школі дають дітям унікальну можливість за два місяці здобути необхідні знання та навички для продовження шкільної освіти в наступному навчальному році.
Учні літньої школи зможуть збагатитися новими знаннями та «наздогнати» свій клас у легкій та інтерактивній формі, адже літня школа SchoolToGo поєднає найкращі практики навчання, акцентуючи увагу на знаннях, які учні зможуть використовувати для власного розвитку.
Навчальний план передбачає:
- з понеділка до середи – заняття з надолуження освітніх втрат, повторення та закріплення програмного матеріалу;
- у четвер та п'ятницю – інтерактивні й інтегровані заняття, факультативи, проєктну та групову роботу для розвитку творчого потенціалу, критичного та логічного мислення.
Заняття у школі триватимуть з 17 червня до 16 серпня 2024 року онлайн з понеділка по п’ятницю, з 10:00 до 14:40 за київським часом.
Детальнішу інформацію про роботу школи можна отримати на сайті школи, за зверненням на пошту info@schooltogo.online або в телеграм-каналі школи.
понеділок, 1 квітня 2024 р.
Лауреати Шевченківської премії 2024
Президент України указом затвердив лауреатів Національної премії України імені Тараса Шевченка 2024 року.
"Література"Неймовірні історії з життя та крилаті фрази Ліни Костенко
Ліні Костенко цьогоріч 94. Не любить, коли з неї роблять "ідола", звеличують чи обсипають пишними епітетами. Тому без зайвого красномовства "Освіторія" пише про цікавезні історії з життя поетеси.
четвер, 14 березня 2024 р.
четвер, 15 лютого 2024 р.
Оприлюднено демоверсії тестових завдань НМТ з усіх предметів
Український центр оцінювання якості освіти оприлюднив демонстраційні варіанти тестів НМТ з усіх предметів.
-
Григір Тютюнник. Оповідання "Вуточка" Урок літератури рідного краю (література Харківщини), 6 клас Тема. Григір Тютюнн...
-
Вправи з теми "Лексикологія" для 10 класу 1. До іменників перо, операція, стіл, зуб, голова дописати такі прикметники, які ...
-
В Інституті мовознавства ім. О. О. Потебні НАН України навели приклади нових прислівників, що виникають за усталеними зразками на заміну ч...