Як і раніше, на учасників НМТ очікують чотири тести й українська мова — один із трьох обов’язкових предметів. І хоча у завданнях торік теж застосовували норми Українського правопису 2019 року, але їх знання не перевіряли у завданнях. Нині це буде вперше, тож лякає, як і все нове. Тим паче, що сама програма НМТ стабільна: незмінна з 2018 року.
Український центр оцінювання якості освіти 15 січня затвердив характеристики предметних тестів та схеми нарахування балів за виконання завдань. Тепер знаємо, що в тесті з української мови буде 30 питань, за які можна набрати 45 балів:
- 10 питань — з вибором однієї правильної відповіді з чотирьох;
- 15 питань — з вибором однієї правильної відповіді з п’яти;
- 5 питань — на встановлення відповідності 4 із 5 понять.
Не передбачено надання письмової розгорнутої чи короткої відповіді, есеїв.
Із чого варто розпочати підготовку?
1. Найбільше балів приносять завдання на відповідності. Якщо за всі інші питання можна набрати 25 балів, то лише за ці 5 питань — одразу 20 балів. У завданнях на відповідності здебільшого перевіряють знання синтаксису, пунктуації. Тому варто зараз налягти на вивчення або повторення саме цих правил. Тим паче, вони потребують глибокого розуміння й практики, на яку потрібен час, а не хаотичного зазубрювання.
2. Фразеологізми та лексичні норми також щороку трапляються в завданнях на відповідності. Наприклад, як правильно: брати чи приймати участь? Де помилка в реченні «Він знайшов вільну вакансію»? І тут важко щось прогнозувати, а тому що більше фразеологізмів учасник НМТ знатиме, то краще.
3. Повторити правильні наголоси у складних випадках.
Немає коментарів:
Дописати коментар